Cosplay wyjaśnił: Jak profesjonaliści przynoszą ‘geeky’ postaci do życia

Wprowadzenie fikcyjnych postaci do życia to praca w pełnym wymiarze czasu dla kanadyjskiego cosplayer Karli Woods, który projektuje, wytwarza i modeluje wszystkie jej inspirowane kulturą geek inspirowane przez legiony fanów społecznościowych mediów.

27-latek z Toronto szczyci się ogromną popularnością na Twitterze, Instagram, YouTube i Twitch, gdzie tworzy modę w stylu komiksów, horrorów i gier wideo. Jej kostiumy obejmowały wszystko od superbohaterów, takich jak Wonder Woman i Harley Quinn, Cammy z gry wideo „Street Fighter”, Velma z „Scooby Doo”.

 

Woods jest jednym z kilkunastu profesjonalnych cosplayerów, którzy pojawili się w tym tygodniu w Fan Expo Canada w Toronto, gdzie każdego roku zbierają się tysiące fanów ze wszystkich stron świata, aby uczcić ich ulubione zjawiska popkulturowe.

Cosplay – skrót od „kostiumowego grania” – jest powszechnym zjawiskiem w tych wydarzeniach, ponieważ wielu fanów ma okazję ubierać się tak, jak ich faworyci. Wiele osób zwraca się również do warsztatów o cosplay z ekspertami, takimi jak Woods, którzy przekształciły się w firmę za pośrednictwem subskrypcyjnej usługi crowdfundingowej o nazwie Patreon.

Ale nie musisz być prostą, aby zebrać kostium zabójcy, mówi Woods.

„Cosplay jest dla wszystkich”, powiedziała nam. „Niezależnie od wieku i jak wyglądasz, powinieneś spróbować cosplayingu, bo to dużo radości”.

Woods może wyglądać, jakby została wyrwane z stron komiksu, ale jej sekretne pochodzenie wiąże się z horrorem i George A. Romero, późnym reżyserem „Noc żywych trupów”.

„Jego filmy zombie są tym, co naprawdę mnie wpakowało”, powiedziała.

Woods odkrył radość z udziałem cosplay podczas udziału w Fan Expo w 2012 r., Gdy jej brat mówił jej, aby przyszła do horroru tematów konwencji.

„Zakochałem się w tym, a ja po prostu chciałem zrozumieć sposób na to, że moje zadanie”, powiedziała.

 


Woods był wówczas 22-letnim studentem filmowym, ale kiedy została ugryziona przez radioaktywny błąd w grze cosplay, nie było odwrotu. Uczę się do szkoły mody, aby nauczyć się robić kostiumy i wkrótce zaczęła modelować swoje stroje w mediach społecznościowych.

W 2015 r. Zrezygnowała z pracy i stała się pełnoprawnym cosplayerem, dzięki wsparciu fanów, którzy zapisali się na jej stronę do Patreon i popularna gra hazardowa. Woods oferuje tym subskrybentom wiele nowych materiałów, takich jak filmy z sesji zdjęciowych, rozmowy z Twitch i aktualizacje krok po kroku o strojach, które projektuje.

Jak zrobić oszałamiająco cosplay strój

Woods czerpie inspiracje z kostiumów z wielu różnych źródeł, w tym fanów, popularnych filmów, gier wideo i komiksów. Ale bez względu na to, gdzie znajduje jej pomysł, pierwszym krokiem do robienia stroju jest umieszczenie go na papierze w formie kostiumów.

Następnie Woods sprawdzi swoją szafę na ubrania lub przedmioty, które może być w stanie wykorzystać w stroju. Mówi, że peruki i buty to zazwyczaj najdroższe elementy jakiegokolwiek cosplayu, dlatego stara się ponownie używać tych, gdy jest to możliwe.

Woods udaje się do dzielnicy mody w Toronto, aby zebrać wszystkie materiały, których potrzebuje, a potem pracuje przy maszynie do szycia. Od czasu do czasu współpracuje z materiałem termoplastycznym Worbla, który może być użyty do rzeźbienia zbroi i innych skomplikowanych akcesoriów niezbędnych do jej pracy.

Mówi, że projekt szycia zazwyczaj trwa 20-40 godzin, a cokolwiek związane z Worbla może obejmować ponad sto godzin pracy.

„Malowanie i suszenie trwa dłużej”, powiedziała.

 

Woods dokumentuje cały proces przez Patreon, gdzie próbuje zaprezentować jedną kostiumę budową miesięcznie.

Ale nalega, że ​​nie musisz używać Worbla czy maszyny do szycia, aby stworzyć dobry strój cosplay.

„Zawsze patrz w szafie na kawałki, które już masz”, powiedziała. „Mogą być stare ubrania, które można wykorzystać do pracy nad rzeczami”.

Dodaje, że początkujący cosplayer powinni zawsze zacząć od ubierania się w charakterze bohatera, który kochają, ponieważ ta pasja będzie widoczna w pracy.

„Kiedy zaczynasz cosplaying, masz już kilka postaci, z którymi zawsze kochałeś się jako dziecko, więc najpierw sprowadzasz się do tych postaci”, powiedziała. „Zamierzasz włożyć ten czas i wysiłek w to, bo czujesz się niesamowicie, że to nosi.”

Woods mówi, że zaprojektowała ponad 30 kostiumów w ciągu czterech lat jako cosplayer. Mówi, że jednym z jej najpopularniejszych kostiumów jest strój inspirowany przez Gwiezdne Wojny, które nazywa się „R2-Tutu”, który ma niebieskie, białe i szare odcienie droida R2-D2.

Ale jej ulubiony kostium jest teraz najnowszym projektem, który oparta była na najnowszej filmie „Wonder Woman”. Strój składa się z opancerzonej złotej piersi na spódnicę, aby ponownie utworzyć kostium szkoleniowy Wonder Woman nosi się na początku filmu.

 

„Zrobiłem wszystko od podstaw”, powiedziała.

Woods mówi, że stara się dopasować swoje stroje, aby dopasować się do konwencji, które uczęszcza. Ale z wieloma gatunkami Fan Expo w swoim rodzinnym mieście, będzie miała wiele kostiumów do wyboru w weekend.

„To jedna z moich ulubionych (konwencje)”, powiedziała. „To pierwszy koncert, w jakim kiedykolwiek byłem, więc zawsze będzie to specjalne.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *