Co to jest cosplay?

Pomimo intensywnego nasycenia, jest jeszcze wiele osób, które nie mają pewności, co to jest cosplay. Co oznacza cosplay? Co sprawia, że ludzie chcą wydawać godziny i setki, jeśli nie tysiące dolarów na reprezentowanie fikcyjnego charakteru? Co to jest cosplay? Cosplay to skrócona forma dwóch słów – kostium i sztuka. Na początku lat 90. ubiegłego wieku nastąpił wzrost popularności w popularnej kulturze, choć prawdopodobnie pochodzi z Japonii. Jest to praktyka ukazania postaci fikcyjnej – czasami w pełni identyfikująca się jako ta postać podczas kostiumu (a więc działająca tak, jakby jednostka ta była charakterem dodającym autentyczność doświadczenia).

Postać ta może być z filmu, komiksu, nawet z kasyna online lub nawet może to być  prawdziwa osoba żyjąca, jak słynna aktorka.

 

A post shared by Lonstermash (@lonstermash) on

Dlaczego cosplay?

Cosplay to świetna sztuka, która stale wyzwala naukę nowych umiejętności i rozwija cię jako twórca. Jeśli jesteś artystycznym, może to być bardzo satysfakcjonujące. Jedną z moich osobistych ulubionych rzeczy o cosplay jest to, w jaki sposób łączy ludzi. Wielu z moich przyjaciół to inni cosplayerzy, a ja spotykam się z każdym nowym wydarzeniem. Więc nie bój się, jeśli nie znasz wielu – jeśli w ogóle – innych osób na scenie. Konwencje są naprawdę dobre do spożywania i znajdowania innych osób mających wspólne interesy. To świetny sposób, aby być prawdziwym superbohaterem życia z organizacjami charytatywnymi dla dzieci i innymi dobroczynnymi przyczynami, które mogą przynieść korzyści i wsparcie.

Warto pamiętać o tym, że cosplay nie dotyczy, lub nie jest użyteczny jako cel. Obejmuje to takie rzeczy, jak pieniądze, ponieważ cosplay to drogie hobby, a wielu nowych przybyszów nie zdaje sobie sprawy z kosztów zaopatrzenia i wyposażenia. Najmniejsze koszty kostiumów to 700 dolarów. Jeśli masz nadzieję stać się bogatym od cosplayingu, prawdopodobnie będziesz bardzo rozczarowany, ponieważ to naprawdę złe hobby, aby zarabiać. Nawet ci, którzy robią stroje i rekwizyty na zlecenie, czasem walczą, aby zarobić nagłe koszty ich ciężkiej pracy.

 

A post shared by Impact Cosplay (@impactcosplay) on

Czy cosplay to tylko zabawa?

Możesz być pod wrażeniem, że cosplay to zabawa i gry, ale tak nie jest. Ludzie bardzo poważnie traktują akcję cosplay. Bóg pomóż, jeśli pojawi się na imprezie ubranej w ten sam strój jak ktoś inny – tak zaczyna się wojna! To nie jest uważane za zabawne i beztroskie przeżycie dla wszystkich.Ludzie mogą to traktować zbyt poważnie, a zamiast zabawy na imprezach, niektórzy postępują zbyt konkurencyjnie. Kultura cosplay w Singapurze jest bardzo konkurencyjna i ludzie są bardzo konkurencyjne, gdy idą na imprezy, to dla nich poważna sprawa. Jeśli nie traktujesz tego poważnie, może masz kłopoty, gdy wpadniesz do jednego z nich.

 

LARP i cosplay

Jeśli nie jesteś jednym z tych osób, które lubią być zablokowane w pudełku lub w określonym charakterze, można tworzyć własne postaci i biegać razem. To prawda! Nazywa się to LARP i oznacza „Live Action Role Play„, co brzmi dziwnie, ale nie jest. Oznacza to, że pozwala stworzyć swój własny charakter, a następnie ubierać się jako ten ]i działać tak. To twój własny personaż i może to być coś, co sobie wyobrażasz. Więc zamiast chodzić na imprezę jako wstępny charakter, możesz iść jako coś z twojego stworzenia i zepchnąć wszystkie umysły wokół siebie. Wystarczy być przygotowanym, aby wyjaśnić tło twojego bohatera, a nawet go wyrecytować. Powodem, dla którego ludzie idą w ten sposób, jest to, że „nie jesteś częścią gry, ale stworzyłeś grę” – co brzmi bardzo ekscytujące.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *