Najlepsze miejsca w Internecie, aby znaleźć inspirację cosplay

Istnieje wiele stron internetowych z cosplayami. W rzeczywistości wyszukiwarka Google „cosplay” zwraca około 154 000 000 wyników. To bardzo ciekawa sprawa, szczególnie jeśli szukasz czegoś konkretnego, jak tutoriale kostiumowe, fotki cosplay, dobre fora lub po prostu szukanie inspiracji. Przeszukałam internet, nagrywając cosplayowe fora i przeglądając strony Facebooka i wymyśliłam listę pięciu najlepszych stron z cosplayami.

American Cosplay Paradise

American Cosplay Paradise to strona sieciowa dla cosplayerów przebierających się za postacie z ich ulubionych seriali. Na tej stronie też można znaleźć wiele postaci opartych na grach kasynowych online. Więc skupiamy się na cosplayach anime i mangi. Nazwa ta oczywiście oznacza, że chodzi tylko o cosplay w Stanach Zjednoczonych, więc to, że ktoś przyjmuje doświadczenie socjalizacyjne, nie jest międzynarodowym.

cosplayCosplay.com

Duża społeczność cosplayerów. To jest duża strona, która zazwyczaj pojawia się na początku, gdy ludzie zaczynają zadawać pytania o dobre strony z cosplayami. Istnieje funkcja wpisu do dziennika, w której członkowie mogą umieszczać ogólne listy pism. Istnieje również kilka galerii zdjęć, w tym jedna do sesji zdjęciowych w cosplayach. Oprócz forum, Cosplay.com oferuje także Marketplace i sklep Wig.

CosplayLab

Członkowie CosplayLab mają szeroki zakres zainteresowań; anime, manga, gry wideo, kostiumy J-Rock, sci-fi, steampunk i fantasy. Podobnie jak Cosplay.com, jest to międzynarodowa społeczność dla cosplayerów. Strona główna zawiera głównie wpisy do dziennika członków. Każdy członek otrzymuje stronę My Lab, na której mogą publikować posty na blogu i pokazywać swoje kostiumy i plotkować o projektach. CosplayLab ma również listę wydarzeń i katalog cosplay pro.

cosplay

Cosspace

Cosspace jest najlepiej opisana jako MySpace dla cosplayerów. Tylko znacznie bardziej gustowny i lepiej zorganizowany. Są filmy, grupy, funkcja blogu i coś, co nazywa się bitwą, czego nie potrafię opisać. Jest to również społeczność międzynarodowa, choć obecnie jedynym dostępnym pakietem językowym jest angielski w USA.

Cosplay Kamui

Kamui jest niesamowitym cosplayerem z Niemiec i pisze o swoich przygodach w kostiumach w języku angielskim na swoim blogu Kamui Cosplay. Ma wiele wpisów „jak-i-zrobiłeś” i kilka

samouczków. Lubię jej wskazówkę, jak robić biżuterię na kostium. Kamui zajmuje się cosplayami gier wideo i uwielbiam jej kostiumy z World of Warcraft. Inne funkcje strony to katalog zasobów handlowych, a także lista warsztatów, które posiada.

Comments are closed.