3 wskazówki, które pomogą ci zbudować pierwszy strój cosplay

Cosplay staje się coraz bardziej rozpoznawany jako sztuka. To nawet opłacalne zajęcie dla rosnącej liczby osób, które teraz robią rundy konwencji, a niektóre zyskują status gwiazd jako „profesjonalne cosplayerzy„. Oto kilka porad jak zostać cosplayerem i zbudować pierwszy kostium.

Nie daj się zastraszyć

 

Podczas przeglądania zdjęć cosplayerów umieszczanych w witrynach takich jak Deviant Art czy Cosplay.com, łatwo jest się zastraszyć. Są ludzie, którzy przekształcili cosplay w poważną formę sztuki, wraz ze szczegółowymi kostiumami, wyszukanymi włosami i makijażami oraz wspaniałe, pozorne zdjęcia. Ale nie każdy wykonuje hobby z takim poziomem intensywności.

Jeśli pójdziesz na konwencję, zobaczysz wiele różnych rodzajów kostiumów, od sklepowych zakupionych do domowej roboty, od prostych do złożonych. Jest ich tak wiele jak też każdy z nas ma inny sposób na darmowe gry hazardowe. Niektórzy szukają bonusów bez depozytu, a inny po prostu darmowych spinów na automatach. Niektórzy ludzie starają się wyglądać podobnie jak postać, którą obrazują, jak to możliwe. Inni nie. To wszystko kwestia osobistego wyboru. Kluczem do nieposkromionego przez cosplay jest pamiętanie, to tylko dla zabawy.

Użyj lekkiego materiału na rekwizyty

Czasami kostium nie jest kompletny bez rekwizytów. Konwencje zazwyczaj zawierają wytyczne dotyczące wszelkiego rodzaju propozycji, które mogłyby być postrzegane jako broń (przed odwiedzeniem należy sprawdzić witrynę konwencji), a prawdziwa broń nie jest dozwolona na miejscu. Ale, co często zastanawiałem się, to jak ludzie się kręcą przez cały weekend, ciągnąc masywne urządzenia.”Podróżując z rekwizytami, największa pomoc, jaką możesz dać sobie, to sprawia, że ​​są zbudowani z łatwego materiału. Mówi się, że materiały takie jak pianka i lekkie tworzywa sztuczne i lasy są o wiele łatwiejsze w transporcie.Plus pianka jest świetna, ponieważ nie szkodzi ludziom, którzy idą w tłumie.

Nie zapomnij o dodatkach

Jeśli będziesz nosić kostium, musisz być przygotowany na ewentualne katastrofy związane z kostiumami. Zalecane jest przyniesienie zestawu do szycia, tylko na wypadek, gdyby coś się rozprysło. Jeśli chodzi o utrzymanie kostiumu podczas konwencji, zalecane jest wstawienie osłony potu, aby utrzymać kostium w komplecie. Ponadto, przypominane jest cosplayerom, aby upewnić się, że masz odpowiednie stroje dla swojego stroju. Jeśli wiszące ramiączko biustonosza zrujnowie twój wygląd, uważaj, aby upewnić się, że tak się nie stanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *